Mora Terapi Nedir?

Biorezonans Nedir?

Rezonans kelimesi elektronikten gelmektedir. İki eş elektriksel sinyalin birbirini seçmesi ve ilişkiye geçmesi olarak tanımlanabilir. Biyolojik sistemler için rezonans fenomenini kullanan yöntemlere ve teknolojilere genel olarak biorezonans denilmektedir.

Rezonanslar, özellikle elektromanyetik rezonanslar, fiziksel sağlık için büyük önem taşır. İnsanların, hayvanların ve hatta bitkilerin sağlığı, her bir somatik hücre ve her bir organ tarafından oluşturulan bu spesifik rezonansların bozulmadan kalmasına bağlıdır. Sadece tüm enstrümanları doğru akort edildiğinde uyum içerisinde performans sergileyebilen bir senfoni orkestrası gibi, insan vücudu da rezonansları ve elektromanyetik frekansları doğru ve doğayla uyumlu olduğunda ideal bir şekilde çalışır.

Yöntem non-invasiv ve yan etkisiz olduğundan uygulama basittir.

MORA Terapi Nedir?

MORA ismi bu tekniğinin yaratıcısı Dr. Franz MOrell ve Eric RAsche’nin soyadlarının baş harflerinin birleşimidir. Dr. Morell, yetmişli yılların ortalarında damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte, vücudun kendi rezonanslarını (salınımlarını) kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş salınımları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu, klasik Biorezonans metodunun doğuşuydu. Özellikle Almanya ve Avrupa ülkelerinde biorezonans metodu olarak adlandırılan
tamamlayıcı – integratif tıp akımının başlamasına neden oldu. 35 yıldır, bilimsel çalışmalarla da desteklenen Morell-Rasche yöntemi yıllar içinde terapi etkinliği ve başarısı nedeniyle tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenledir ki pek çok farklı yöntem ve cihaz da biorezonans isminin saygınlığı dolayısıyla aynı işlevleri yapmamasına rağmen bu ismi kullanmaktadır. İsim benzerliklerinin yanıltıcı olmaması adına ve MORA cihazıyla yapılan uygulamaların kendine has etkinliğinden dolayı bu sitede bahsedilen yöntem MORA Terapi olarak anılmaktadır.

MORA-Terapi Kısaca…

1) Maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

2) Vücudun kendisinden alınan elektromanyetik frekansların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

MORA Terapi’nin Teknik ve Bilimsel Altyapısı:

Homeopati olarak bilinen ve tüm dünyada hızlı şekilde yayılan bir tamamlayıcı tıp yönteminin, geleneksel Çin tıbbının temel önermeleriyle harmanlanması ve bu bilginin yüksek teknolojiyle birleştirilmesi MORA Terapi’yi yaratmıştır. Mora Terapi 1977 yılında doğmuş, zaman içinde elektromanyetik frekanslarla ilgili bilginin artmasıyla birlikte gelişmiş ve 2012 yılının sonunda piyasaya sürülen MORA NOVA-touch cihazı ile dünyadaki en ileri biorezonans teknolojisi aşamasına gelmiştir. Yöntemi açıklayabilmek için son 40-50 yıldır olan bazı bilimsel gelişmelerden kısaca bahsetmemiz gerekiyor.

Kuantum fiziği tarafından baktığımızda Madde = Enerji’dir. Ya da daha doğrusu; madde enerjinin bir görüntüsü ya da formudur. Bu bilgi şu anda karşımızda duran kuşku götürmez bir bilimsel gerçekliktir. Maddenin teorik yapıtaşlarından olan elektron aynı anda hem parçacık hem de dalga yapısındadır. Yani elektron aynı anda hem maddesel bir birim gibi davranır hem de dalga (frekans) yapısı taşır.

Homeopati Nedir?

Homeopati 200 yıl kadar önce Almanya’da Dr. Hahneman tarafından standardize edilmiş çok eski bir tedavi yöntemidir. Benzerin benzerle tedavi edilmesi savını taşır. Ancak maddesel olarak değil, enerjetik olarak. Kişiye verilen maddeler binlerce kez sulandırılarak verilir. Ki bu sulandırma işlemi çoğu zaman ilacın içinde hiç madde kalmayana kadar devam ettirilir (örnek 400 tane sıfırı yan yana koyduğunuzda olan rakam kadar kez sulandırma).

Homeopatik ilacın yukarıda bahsedilen etkisinin o maddenin sıvı içinde kalan elektromanyetik izine bağlı olabileceği savı (suyun hafızası benzeri) MORA Terapi’nin çıkış noktasıdır. Madenin suyun içinden geçerken bıraktığı olası elektromanyetik iz fotonlar ya da zayıf elektromanyetik frekanslar olarak da tanımlanabilir.

MORA’nın etkisi maddeye ait bu zayıf elektromanyetik frekanslarla (fotonlarla) vücudun frekanslarının (biofotonların) “rezonansa girmesi” yoluyla olmaktadır. MORA Klasik Homeopati ile Geleneksel Çin Tıbbının ana önermelerini harmanlayan bir metottur. Mora Super Plus ve Mora Nova cihazları Sağlık Bakanlığı tarafından Biyofiziksel Terapi Cihazı (Elektrohomeopati, elektroakupunktur ve biofeedback cihazı) olarak onaylamıştır.

Mora Terapi Nasıl Tedavi Eder?

MORA Terapi yönteminde elektromanyetik frekanslar;

a) Cilt üzerine konulan elektrotlar yardımıyla,

b) Cihazın giriş yeri içerisine konulan maddeler yardımıyla (örneğin sigara ya da alerjen madde),

c) Cihazın giriş yeri içerisine konulan patolojik vücut sıvıları (örneğin idrar yolu enfeksiyonu olan bir kişinin idrarı)

yardımıyla cihaz içine alınır. Optik uncoupling/ayırma uygulandıktan sonra frekans, MORA’ya özgü bir filtre içinden geçirilerek sabit fazlı olarak ters çevrilir ve kişinin vücuduna verilir.

Elektromanyetik Frekans Bilgisi Nasıl Tedavi Eder?

Hasta organizmanın iyileşmesi, frekanslar üzerinde taşınıldığı düşünülen ve vücut tarafından enerji sistemine emilen bilgi ile sağlanır. Bilgi elektromanyetik niteliktedir ve frekanslar ya da başka bir deyişle fotonlar şeklinde taşınmaktadır. Vücuttaki meridyenler üzerinde akan elektromanyetik frekanslar ile dışarıdan verilen frekans arasında rezonansın gerçekleşmesi beraberinde vücutta elektromanyetik anlamda bir değişimi getirir. Vücuttaki meridyenler üzerinde akan elektriksel bilgi akupunkturda da bilinen eski bir bilgidir. MORA Terapi “akupunkturun” bu temel bilgisini “homeopati” bilgisiyle birleştirmektedir. MORA Terapi ile yapılan işlemi, vücuttaki elektriksel aktivite içinden toksik – problemli homeopatik bilginin (frekansın) çıkarılması ya da hastalığı gösteren/ hastalığa yol açan problemli elektriksel bilginin silinmesi olarak açıklamak da mümkündür. MORA Color renk tedavilerinde ise yapılan işlem vücuda homeopatik renk frekanslarının yüksek amplifikasyonda (güçlendirilerek) verilmesidir.

Pratikte MORA Terapi Nasıl Uygulanır?

MORA Terapi uygulamalarını iki sınıfa ayırmak mümkündür…

PRATİKTE MORA-TERAPİ

MORA-Terapi uygulamalarını iki sınıfa ayırmak mümkündür…

a) Vücudun elektromanyetik frekans bilgisinin kullanıldığı uygulamalar
Titreşim tıbbının ana kuramına göre, hastalıklar kendini “patolojik vibrasyonlar”olarak elektromanyetik seviyede dışa vurur. Vücuttan alınan elektromanyetik frekans bilgisinin sabit fazda ters çevrilmesinin ya da “Harmonik” ve “Disharmonik” vibrasyonlar olarak ayrılarak sadece problemli frekans grubu (disharmonik) ters çevrilerek patolojik titreşimler yok edilir. Buna “interferans” denir. Uygulamada bedenin zayıf elektronik vibrasyonları hastalık bölgesinin hemen üzerindeki lokal elektrotlar üzerinden cihaza transfer edilir, filtrelenir, ters çevrilir ve programın ayarına göre, ya tüm frekans aralığı ya da kısmi frekans aralıkları hasta bedenine geri aktarılır. MORA Terapi’de bilinen şey, vücuttaki enerji sisteminin 0 ile 400 kHz arasındaki elektromanyetik titreşimlerle yapılandığıdır. Ve düşük frekans bantları daha çok akut hastalıklar ve durumlarla ilişkiliyken üst frekans bantları daha çok kronik problemlerle ilişkilidir. MORA NOVA-touch’ın iki kanalı alt ve üst frekans gruplarında aynı anda-farklı parametrelerle çalışmaktadır.

b) Maddelerin elektromanyetik ışınımlarının kullanıldığı uygulamalar
Bu şekildeki MORA Terapi uygulamalarında elektromanyetik frekanslar beden dışından, başka maddelerden alınır ve tedavi amaçlı kullanılır.

* Dışarıdan kullanılan maddeler… Temizleme amaçlı olarak alerjenler, ağır metaller ya da sigara vb. bağımlılık yapan maddeler gibi…

* Kişiye ait salgılar ve beden sıvıları… Temizleme amaçlı olarak idrar yolu enfeksiyonunda idrar, bronşitte balgam, sinüzitte burun akıntısı, enfekte yaralarda enfekte bölgeden akıntı gibi…

* Homeopatik ilaçlar ya da renkler… Vücuda ekleme amacıyla vücut enerji sistemini değiştiren tanımlanmış frekans grupları…

 

Hızlı Randevu Talebinde Bulunabilirsiniz

Ön Randevu

section heading separetor - Mora Terapi Nedir?

Sizlere Hızlı Şekilde Bilgilendirme Yapacağız

Bizlere Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Firmamız hakkında ve seçtiğiniz hizmetimizle alakalı vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden sizlerle hızlı şekilde iletişime geçeceğiz.

  • Pzt-Cmt : 09:00am - 18:00pm
  • Pazar : Kapalı