Alkol & Madde Bağımlılığı

Önce kısaca Mora Terapi isminin nereden geldiğine ve Mora Terapinin ne olduğuna değinelim…

MORA ismi bu tekniğin yaratıcısı olan Dr. Franz MOrell ve Eric RAsche’nin soyadlarının baş harflerinin birleşiminden gelmektedir. Dr. Morell, yetmişli yılların ortalarında damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte, vücudun kendi rezonanslarını (salınımlarını) kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş salınımları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdi. Bu, klasik Biorezonans metodunun doğuşuydu. Özellikle Almanya ve Avrupa ülkelerinde biorezonans metodu olarak adlandırılan tamamlayıcı tıp akımının başlamasına neden oldu. 44 yıldır, bilimsel çalışmalarla da desteklenen Morell-Rasche yöntemi yıllar içinde terapi etkinliği ve başarısı nedeniyle tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenledir ki pek çok farklı yöntem ve cihaz da biorezonans isminin saygınlığı dolayısıyla aynı işlevleri yapmamasına rağmen bu ismi kullanmaktadır. İsim benzerliklerinin yanıltıcı olmaması adına ve MORA cihazıyla yapılan uygulamaların kendine has etkinliğinden dolayı bahsedilen yöntem MORA Terapi olarak anılmaktadır.

Mora terapi, maddenin çevresine yaydığı elektromanyetik alandaki frekansların tedavi amacıyla kullanılmasını sağlar. Mora terapiye göre, vücudumuz ve canlı cansız tüm maddeler arasındaki iletişim ve karşılıklı birbirini algılama kabiliyeti, düşük enerjili elektromanyetik titreşimlerle taşınan bilgi paketlerine dayanmaktadır. % 92 gibi yüksek bir başarı oranına sahip olan mora terapi, bağımlılık olarak adlandırılabilen her alışkanlığın kontrol altına alınması ya da tamamen ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Mora terapinin kullanım alanları arasında en başta sigara ve alkol bağımlılığından kurtulmak olsada , karbonhidrat, çikolata, şeker gibi kişinin istemsizce tüketmesine neden olan pek çok alışkanlığın ortadan kaldırılmasında çok etkili bir yöntemdir.

Biorezonans birbirinin ayna görüntüsü yani tersi olan iki titreşimin birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkılarak geliştirilmiştir. Sigara, alkol, şeker veya karbonhidratlardan alınan elektromanyetik titreşimleri ters çevirip biorezonans yöntemiyle vücuda geri verdiğimizde madde ile vücut arasındaki iletişim bağı silinmekte ve bu sayede bağımlılık yapan maddeye ya da düşünceye duyulan ihtiyaç belirgin olarak azalmaktadır.

Bu yöntem esnasında enerjetik nötrlenme gerçekleştiğinden vücudun daha hızlı bir şekilde kendisini toparlaması sağlanmaktadır. Mora terapi Biorezonans yönteminde bağımlılıklardan kurtulmak için kişinin cilt yüzeyine vücudumuzdan geçtiğini varsaydığımız meridyen noktalarına temas decek şekilde elektrotlar bağlanır ve ardından bağımlılığından kurtulmak istenilen maddenin bir örneği mora terapi cihazının ilgili bölgesine yerleştirilir. Mora’ya özel bir filtreleme yöntemi sayesinde kişinin vücudundan elde edilen frekans, sabit fazlı olarak ayna görüntüsüne dönüştürülür, yani ters çevirilir. Elde edilen bu frekans kişinin vücuduna tekrar geri gönderilir. Gönderilen frekanslar, içerdikleri bilgiyle vücut sistemine müdahalede bulunarak frekans düzeyinde o maddeyi vücuttan siler.

Mora terapiyi diğer bağımlılık bırakma yöntemlerinden ayıran en büyük farklar, terapi sırasında sadece bağımlılık yapan maddelerin frekanslarının silinmesi değil aynı zamanda, vücutta birikmiş olan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmış olması ve vücutta detoks sağlamış olmasıdır. Mora terapi bozuk olan frekansları vücuttan ters çevirme metoduyla silerken pozitif olanlarıda yükselterek daha sağlıklı hale getirir. Mora terapi de bağırsaklar çok büyük önem arz eder. Bağırsaklarda iyileşme sağlayarak vücut bağışıklığını güçlendirmek ana hedeflerden biridir. Bu şekilde vücudun genel sağlık durumu da dengelenmiş olacağı için bütünsel yaklaşım gerçekleşmiş olur. Her seansta yapılan renk terapileri sayesinde de bağımlılıktan kurtulma evresinde meydana gelebilecek duygu durumundaki dalgalanmaların kontrol altına alınabilmesi ve bu sayede yaşanabilecek stresin en alt seviyeye düşürülmesi hatta yok edilmesi sağlanır.

Merkezimizde yapılan Biorezonans seanslarında üstün teknoloji donanımlı Mora Nova cihazı kullanılmaktadır. Nilena Biorezonans ekibi olarak bütünsel sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz. Bu yönde her türlü danışmanlığa açık olduğumuzu ve karşılıklı dayanışma ile bağımlılık sorunlarınızda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz. Sağlıklı günler dileklerimizle…

İletişim bilgilerinizi yazarak hızlı randevu alabilirsiniz.